O mnie

Doświadczenie i dotychczasowy dorobek copywritera.

Sprawdź z kim i dla kogo pracowałem.

Spec od e-marketingu

Jestem Mateusz Winkler, profesjonalny copywriter, webmaster, ale przede wszystkim specjalista od marketingu internetowego.

artykuły i poradniki
Specjalizuję się w pisaniu tekstów – zarówno chwytliwych marketingowych i sprzedażowych treści, jak i tych przeznaczonych głównie pod SEO.

Tworzę strony internetowe dbając o ich design, optymalizację pod wyszukiwarki, a także nie zapominając o kwestiach użyteczności (UX).

Uwielbiam także budować kampanie e-mail marketingowe (tworzę złożone szablony newsletterów, dobieram do nich bazy odbiorców, a następnie realizuję wysyłki za pomocą odpowiednio dobranych narzędzi).

Moja wiedza i umiejętności pozwalają mi podchodzić do obsługi klientów w sposób kompleksowy. Dlatego, jeśli zlecisz mi stworzenie strony możesz być pewny, że zaprojektuję ją w ten sposób, aby Twój biznes mógł szybko urosnąć. Zadbam zarówno o wygląd, użyteczność, pozycjonowanie, jak i odpowiednią analitykę.

Jeśli będziesz chciał, abym wykonał dla Ciebie np. teksty SEO – dodatkowo przeprowadzę również analizę, dobiorę odpowiednie słowa kluczowe, a także podpowiem co możesz zrobić, aby jeszcze lepiej zoptymalizować Twój serwis.

Potrzebujesz wsparcia w stworzeniu strategii komunikacji i doboru odpowiednich narzędzi do promocji? W tych sprawach również możesz liczyć na moje wsparcie.

artykuły i poradniki

Moje doświadczenie.

Przygodę z szeroko pojętym marketingiem zacząłem kilka lat temu.

Bank SMART

Na początku pracowałem dla pierwszego w pełni mobilnego banku internetowego o nazwie Bank SMART. Jako Specjalista ds. Marketingu Internetowego zajmowałem się tworzeniem treści na stronę internetową tej instytucji. W udziale przypadło mi również tworzenie i obsługiwanie kampanii e-mail marketingowych, a także obsługa banku w social media (głównie Facebook).

Wiele się pozmieniało i w pewnym momencie Bank SMART przestał istnieć. Wraz z drugą submarką (BIZ Bankiem) został on zamieniony w Nest Bank.

Nest Bank

W Nest Banku pracowałem jako Starszy Specjalista ds. Marketingu, gdzie byłem m.in. odpowiedzialny za stworzenie i wdrożenie nowej strony internetowej nestbank.pl. Częściowo zaplanowałem jej strukturę, pisałem teksty na wybrane podstrony, a także zajmowałem się jej bieżącą obsługą (content management). Pomagałem także w procesie tzw. rebrandingu marki. Zajmowałem się również optymalizacją serwisu pod względem pozycjonowania (SEO).

Dodatkowo, w Nest Banku całkowicie odpowiadałem za kampanie e-mail marketingowe oraz kampanie SMS. Od podstaw stworzyłem nowe layouty mailingów oraz kampanie on-boarding / lead nurturing. Planowałem wysyłki, przeprowadzałem analizy oraz przygotowywałem raporty.

Ceramika Paradyż

Obecnie współpracuję ze znanym producentem płytek ceramicznych – Ceramiką Paradyż, w której pełnię rolę Specjalisty ds. Komunikacji. Zajmuję się m.in. prowadzeniem firmowego bloga, zarządzaniem treścią serwisów należących do firmy, tworzeniem nowych treści, a także organizowaniem kampanii w kanale e-mail (w tym także marketing automation). Jestem również odpowiedzialny za wdrożenie całkowicie nowej strony internetowej, która wyznacza nowe trendy w branży.

Copywriting, SEO i webdesign

Poza wyżej wymienionymi aktywnościami, przez te wszystkie lata aktywnie pracowałem dla wielu klientów (pisząc teksty, optymalizując strony pod kątem SEO, jak i tworząc nowe serwisy).