Webdesign dla serwisu Renowalux

Współpraca z firmą Renowalux była dość nietypowa, albowiem w przeciwieństwie do innych zleceń, jakich się podejmuję, w tym chodziło w 99% o zmianę wyglądu i ogólnie poprawienie strony internetowej. Brief był prosty – strona ma być ładna, nowoczesna, ale przede wszystkim szybko się ładować.

Co udało mi się wykonać jako webmaster?

Dyplomatycznie mówiąc, serwis który miałem poprawić był w opłakany stanie. Mnóstwo podstron, duplikowanie treści, ogromne i całkowicie niezoptymalizowane obrazy. Do tego błędne linki i przyciski kierujące donikąd. Wisienką na torcie był niedziałający formularz kontaktowy oraz brak jakiekolwiek spójności (każda podstrona wyglądała inaczej).

Uspójnienie wyglądu oraz ułożenie całości oferty w logiczną całość, były pierwszymi krokami, jakie poczyniłem. Następnie usunąłem wszystkie niepotrzebne wtyczki, a także całkowicie wymieniłem szatę graficzną. Ustawiłem niezbędne przekierowania, zoptymalizowałem całość pod kątem seo oraz ogólnej szybkości działania witryny.

Szybkość ładowania strony wzrosła o ponad 25%, jej waga spadła o prawie 80%, a liczba podstron (z ponad 20 chaotycznie zbudowanych i źle skonfigurowanych) spadła do zaledwie kilku najważniejszych zakładek. W efekcie mój klient otrzymał spójny, w pełni nawiązujący do logotypu firmy serwis. Jasno podzieloną i intuicyjną nawigację, ogólny porządek oraz to na czym najbardziej mu zależało – nowoczesny wygląd.

Potrzebujesz podobnej pomocy przy Twojej stronie www?